bielizna meska

Bokserki czy slipy? Jaką bieliznę wybrać do garnituru

Bielizna jest taką częścią męskiej garderoby, która ma bezpośredni wpływ nie tylko na estetykę ubioru, ale również na zdrowie. Tymczasem panowie najczęściej nie poświęcają temu elementowi odzieży zbyt dużej uwagi, w wyniku czego czują się niekomfortowo i często popełniają modowe faux pas. Dotyczy to zwłaszcza bielizny, którą zakłada się pod garnitur.

Jak wybrać wygodną bieliznę?

Pierwszym i najważniejszym kryterium wyboru bielizny męskiej powinien być komfort użytkowania. To właśnie bielizna najściślej przylega do ciała i musi zapewniać wygodę oraz chronić zakryte nią części ciała. Z tego właśnie względu nie powinna być zbyt ciepła ani zbyt przewiewna. Zawsze należy dobierać bieliznę do pory roku, pamiętając o tym, że przegrzanie może prowadzić do problemów z płodnością. Ciepła, gruba bielizna polecana jest wyłącznie w sytuacji długiego przebywania na mrozie.

Bardzo ważne jest również to, by bielizna nie była zbyt obcisła, nie powodowała tarcia i nie uciskała, ponieważ może to spowodować nieprzyjemne odparzenia, otarcia, a nawet wysypkę. Co więcej, nadmierny ucisk w pasie może być przyczyna problemów żołądkowych.

Ostatnią, ale niemniej ważną kwestią jest materiał, z którego jest wykonania bielizna. Powinien być oddychający, miły w dotyku i elastyczny. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się bielizna bawełniana, ale coraz większą popularność zdobywa bielizna z bambusa oraz z dodatkiem modalu, tencelu lub tactelu, które zapewniają lepszą przepuszczalność powietrza, miękkość i trwałość.

Jaką bieliznę założyć pod garnitur a jaką na inne okazje?

Czasy, kiedy mężczyźni nosili tylko i wyłącznie kiepskiej jakości slipy dawno już minęły. Obecnie wybór męskiej bielizny jest znacznie większy, dlatego warto wiedzieć, jakie rodzaje pasują na konkretne okazje. Zdecydowanie najbardziej uniwersalne są wspomniane już slipy, ale w nowoczesnym wydaniu. Obecnie są one wykonywane z materiałów dobrej jakości i perfekcyjnie przylegają do ciała. Dzięki temu zapewniają ochronę newralgicznych miejsc i nie odznaczają się pod ubraniem. Znakomicie nadają się pod garnitur, a także do innych rodzajów spodni.

Równie komfortowe, wygodne i praktyczne są męskie szorty nazywane też krótkimi bokserkami. Mają one przylegające do ciała nogawki, dzięki czemu zapewniają ciepło i dobrą stabilizację. Poza tym nie odznaczają się pod spodniami, więc można je z powodzeniem zakładać pod garnitur. Najczęściej są wykonywane z elastycznych materiałów, więc zapewniają komfort nawet podczas uprawiania sportu.

Bielizną, którą panowie noszą niezbyt często są męskie stringi. Taki fason idealnie nadaje się pod garnitur, a także pod inne rodzaje spodni, zwłaszcza cienkich i przewiewnych. Wbrew pozorom zapewniają dużą wygodę i znakomicie podtrzymują. Warto mieć je w swojej szafie, zwłaszcza że świetnie sprawdzają się także jako bielizna erotyczna.

Fasonem, który raczej nie nadaje się pod garnitur ani pod obcisłe spodnie są klasyczne bokserki. Mają one szerokie nogawki i są bardzo wygodne, ale należy pamiętać, że mogą prowadzić do otarć, zwłaszcza w czasie intensywnych zajęć.

Post Author: Sia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *