modna listonoszka damska

Listonoszka – mała, zgrabna i niezbędna

Często szukamy torebki, która będzie pasowała praktycznie do każdej stylizacji oraz będzie elegancka, ponadczasowa i pozwoli zachować komfort noszenia w każdej sytuacji. Dobrze jeszcze, jeżeli torebka będzie pojemna. Czy istnieje w ogóle taki ideał? Istnieje – jest nim torebka typu listonoszka, która cały czas nie traci na popularności.

Jak nosić listonoszkę?

Listonoszka to jeden z najbardziej komfortowych i wygodnych do noszenia modeli torebki. Niewielkie, przypominające kopertówki  listonoszki, można nosić w ręki, wtedy przymocowany na stałe pasek należy schować do środka, by nie plątał się on w czasie noszenia. Wtedy, jeżeli listonoszka ma elegancki wygląd z powodzeniem można ją wykorzystać do bardziej formalnych stylizacji.

Listonoszki z reguły wyposażone są w długi pasek, który umożliwia noszenie jej na ramieniu lub przełożoną przez ramię w poprzek sylwetki – pasek wtedy spoczywa na ramieniu, a torebka na przeciwległym biodrze. Taki sposób noszenia torebki jest najwygodniejszy i jednocześnie najbardziej zdrowy dla naszej sylwetki – nie przekrzywiamy się wtedy i nie obciążamy zbytnio jednego z ramion. Taki sposób noszenia torebek jest bardzo modny, a dodatkowo polecają go specjaliści z zakresu ortopedii.

Listonoszka damska

Do jakich stylizacji pasuje torebka typu listonoszka?

Tak jak to zostało wyżej wspomniane, jeżeli listonoszka jest niewielka i wykonana jest z wysokiej jakości skóry, to z powodzeniem może zastąpić kopertówkę na formalnym spotkaniu lub koktajlu. Jednak torby tego typu o wiele częściej nosi się na co dzień. Szczególnie upodobały sobie ją młode osoby uczęszczające na uczelnie. Dzieje się tak, gdyż torby tego typu przy stosunkowo niewielkich rozmiarach są bardzo pojemne. Zmieszczą się w nich podręczniki szkolne, notatki, a także laptop lub tablet, z których coraz częściej korzysta się w czasie wykładów do przygotowywania notatek lub zadań.

Listonoszka sprawdzi się również na spacerze z dzieckiem. Dzięki długiemu paskowi można ją bez problemu przełożyć przez rączkę wózka, co znacznie ułatwi spacerowanie z maluchem i pozwoli zachować pełną swobodę ruchów.

Na co zwrócić uwagę wybierając listonoszkę?

Wybierając listonoszkę musimy się przede wszystkim zastanowić, do czego będzie ona nam najbardziej potrzebna. Jeżeli będziemy ją zabierać na uczelnie lub do pracy, to lepiej sprawdzi się duża torba. Z kolei jeżeli będzie ona służyła jako torebka na spacer, to może mieć ona niewielkie rozmiary, tak by niepotrzebnie nie nosić zbyt wielu zbędnych przedmiotów.

Warto też zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest listonoszka oraz jakość szwów łączących poszczególne części torebki. Jest to szczególne istotne, gdy nosimy w torebce dużo ciężkich przedmiotów – z torbą chodzimy do pracy lub na uczelnię.

Z jakich materiałów wykonywane są listonoszki?

Listonoszki są wykonywane praktycznie z każdego rodzaju materiału. Najpopularniejsze są listonoszki skórzane, gdyż są one stylowe i bardzo wytrzymałe. Wykonane ze skóry torebki będą pasowały też do wielu stylizacji, co sprawia, że można je nosić nieprzerwanie przez wiele sezonów.

Post Author: Sia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *