moda street

Moda street – nie daj się zaszufladkować

Pod względem stylu ubierania ludzi można zasadniczo podzielić na dwie grupy. Pierwsza to ci, którzy chcą się wtopić w tłum, czuć się niewidzialni i nie zwracać na siebie uwagi. Do drugiej grupy możemy zaliczyć osoby, które lubią się wyróżniać, cenią sobie indywidualny styl i chcą być zauważone. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy i równocześnie cenisz sobie wygodę, to prawdopodobnie moda street będzie czymś, co Cię zainteresuje. Street fashion to bardzo popularny temat podejmowany na blogach modowych przez ostatnie lata.

Czym jest moda street?

Moda street zwana inaczej także street style lub street fashion to termin, którym określa się stylizacje nadające się do noszenia na co dzień, a więc takie, w których można pokazać się na ulicy, iść na randkę, do kina bądź po prostu na spacer. Najczęściej propozycje projektantów prezentowane na wybiegach są zbyt ekstrawagancje aby móc je ubierać na co dzień. Street fashion jest dostosowaniem modowych trendów do codziennych realiów. Na ulicy nadal możesz się wyróżniać, ale nie musi to być aż tak dobitne jak robią to modelki na wybiegach bądź w studiach fotograficznych. Modę uliczną tworzą również wszelkiego rodzaju dodatki, a więc torebki, biżuteria czy nakrycia głowy. Nieodłącznym elementem tego stylu ubrania są bluzy i koszule. Trudno nazwać to jakimś konkretnym stylem, jest to raczej mieszanka różnych stylów, wybiórcze zapożyczanie odpowiadającym nam elementów z różnych stylizacji.

Wygoda najważniejsza

Street style to przede wszystkim wygoda i komfort. Przeważnie możemy zaliczyć więc do tego trendu ubrania, które są przewiewne, luźne, można w nich swobodnie spacerować w ciągu dnia. To tylko ogólny zarys mody street, ponieważ prawda jest taka, że każdy z nas może zaprezentować swój indywidualny styl, który będzie unikatową adaptacją trendów z wybiegów. Najczęściej wybieranym kolorem w ulicznych stylizacjach jest czerń. Można ją urozmaicić za pomocą przeróżnych dodatków. Każdy strój powinien być także dobrany do twojego typu urody oraz charakteru. Trzeba uważać, żeby stylizacje nie były zbyt przerysowane, bo zamiast efektu oryginalności uzyskamy karykaturalny obraz własnej osoby.

Dla każdego z nas street fashion będzie czymś innym. Jeżeli nie chcesz dać się zaszufladkować w żadnej konkretnej kategorii, to stale będziesz szukał nowych inspiracji dla swojego ubioru. Możesz je odnaleźć na wybiegach światowej sławy projektantów, magazynach modowych, ale równie dobrze możesz zainspirować się osobą, którą mijasz na ulicy. Moda street to wyrażanie własnej indywidualności za pomocą ubioru i dodatków w codziennych stylizacjach.

Post Author: Sia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *